cz en
Úprkova 2, 695 01 Hodonín | tel. +420 518 351 051 | úterý - pátek: 9.00 - 17.00 hod, sobota - neděle: 13.00 - 17.00 hod, pondělí: zavřeno

Květinová výtvarná dílna

pro pedagogy ZŠ a MŠ

4. 4. 2018 od 16.00 do 17.00 hodin


 

Na této zážitkové akci představíme učitelům nové výstavy, doprovodný program Voňavá košilka a budeme se věnovat práci s bylinami (výroba parfému).

 

Víte, kde se na světě vzal slavík a skřivánek, chudobky, včely a vosy? Znáte Slzičky Panny Marie a víte, proč se osika chvěje a jak dostala mateřídouška své jméno? To jsou jen některé z otázek nového programy Dětského ateliéru hodonínské galerie pro školy.

 

Na výstavě mladé ilustrátorky Veroniky Vlkové, absolventky brněnské Fakulty výtvarného umění, dětem představíme ilustrace z knihy Ježíškova košilka básníka Jana Zahradníčka.

 

Jde o program založený na praktické činnosti účastníků. Pro děti jsme spolu s autorkou připravili krásné pracovní listy „Kouzelné herbáře“ a vzorované papíry pro výtvarné dílny. Program je možné využít nejenom pro hodiny výtvarné výchovy, ale také českého jazyka nebo přírodovědy. Budeme pracovat s květinami a esenciálními oleji.

 

Je nutné se předem přihlásit!

 

Fotografie z akce:


Vstup do galerie
Vstup do galerieVstup do galerieVstup do galerie